Inimesed püüavad olla teiste meele järgi, vastata teiste ootustele. Mida arvab Veet Mano.

56660348 – VEET MANO Eestis

VASTAB VEET MANO:

See on lõks.

Igaühel on erinevad ootused.

Miks on meil vaja laotada oma ootused teiste eludele laiali ja nii domineerida nende elude üle?

Mulle meenub Osho ütlus, et ära lase kunagi kellelgi domineerida enda üle ja ära kunagi aseta teist inimest sellisesse olukorda, kus sina saaksid domineerida tema üle.

Meil on vaja üle saada kogu sellest domineerimise mängust. On seal siis nn. „kenakesed” domineerimised raha või armastuse andmise-saamise kaudu või siis jõulised domineerimised.

On vaja julgustada inimesi, et nad usaldaksid iseennast. Elu tähendus on unikaalsuses.

Mul vedas oma isaga. Ta soovis, et ma valiksin inseneri tee, aga mina armastasin ökoloogiat: kaitsta Maad, puhastada vett, puhastada õhku… Mul oli tema omast erinev armastus. Ta andis küll oma soovituse, kuid ma teadsin, et ma olin vaba valima, mida mina tahtsin.

Igaühel on erinev süda.

Noored inimesed armuvad sageli inimestesse, kes võib olla nende vanematele algul ei meeldi. Ometi peaksite te valima selle, keda te armastate, mitte selle, keda teie vend või õde armastaks. Igaüks peab valima omaenda armastuse, sest teie olete see inimene, kes hakkab magama oma väljavalituga.

Me peame saama vabaks kõigist neist koormavatest ootustest. Sest paljudel kordadel need inimesed, kes ootustele vastata püüavad, saavad sisemiselt vihaseks ja hakkavad kätte maksma. See on suur probleem. Paljud paljud lapsed saboteerivad teie elu, sest nad tahavad kätte maksta teile kui vanematele. Ja mõlemalt poolt – see ei ole eluterve viis…

Mida rohkem te jagate armastust ja toetust, mida rohkem usaldate, seda paremini nad leiavad tee, Elu õpetab neid.

Ekstrasensside šhous oli juhtum, kus ühe tüdruku vanemad tahtsid et ta oleks olnud poiss. See on tugev ootus. Mida see tüdruk siin teha saab? Ta lihtsalt on kannatanud kogu oma elu selle pärast.

Olge targad.

Muidugi on olemas mõned loomulikud ootused: kui vanematel on näiteks ootus, et laps ei lööks oma venda või õde… – see on aus.

See on väga laiaulatuslik ala, te ei saa lihtsalt anda selliseid konkreetseid must-valgeid vastuseid. Situatsioonid on erinevad.