Kogemuslood

KOGEMUSLUGU REISIST OSHO RAHVUSVAHELISESSE MEDITATSIOONI KESKUSESSE NING OSHO MÜSTILISE ROOSI TERAAPIAST

India, Koregaon Park, Osho Rahvusvaheline Meditatsiooni Keskus Punes

Kogemusloo autorid: Seeda Randroo, Brenda Randroo, Krista Randroo

Osho Meditatsiooni Keskuse esindajad Eestis

Osho Meditatsiooni Keskus Eestis – nüüdsest Punes registreeritud.  See annab kõigile uued ja jätkuvad enesearenduse võimalused Eestis.

Osho Rahvusvaheline Meditatsiooni Keskus asub Punes, Indias. Koht, kus mõistus, keha ja hing saavad toimida harmooniliselt koos, mitte tirides üksteist erinevatesse suundadesse. Jõudes sinna tundub uskumatu, et olles eelnevalt Pune tänavatel näinud nii palju rahvast ja liiklust, võib nende suurte väravate taga avaneda hoopis teine maailm. Pilt, mis avaneb sisenedes Keskusesse, on uskumatu: seal valitseb täielik rahu, rõõm ja ilu. Seda võib tõesti nimetada maapealseks Paradiisiks, kus aeg seisab ja kellaaeg ega kuupäev ei oma tähtsust.

Igal tunnil toimub Keskuses erinevad meditatsioonid, mille vahel on võimalik valida endale sobivaimad: hommik algab kl. 6 Osho Dünaamilise Meditatsiooniga, kl. 16.15 on igal päeval Osho Kundaliini Meditatsioon. Nende vahele ning järgi on paigutatud aga erinevad Osho meditatsioonid, harjutustunnid, tantsimine, hiliõhtused meditatsioonid nagu Osho Pimeduse meditatsioon, Osho Kuldse Valguse Meditatsioon, Vaikne Istumine, jne. Iga õhtu lõpetab Osho Evening Meeting (õhtune kohtumine), kus tohib kanda ainult valget riietust ja tunne, mis valdab seal olles ning pärast, on sõnades raske edasi anda. See energia, mis seal on, ei ole ilmselt kuskilt mujalt leitav. Osho Evening Meetingul on tunne nagu Osho ise on ka kohal.

Võimalik on valida väga paljude erinevate seminaride-kursuste vahel: vabaduse kursus; kompleksne kunstikusrsus, mis koosneb nii maalimisest, tantsust kui ka teistest väga erinevatest loomingulistest väljendustest; Osho Müstilise Roosi Teraapia; pereteraapia; enesehüpnoos sügava meditatiivse seisundi saavutamiseks jpm.

Osalesesime Osho poolt väljatöötatud Müstilise Roosi Teraapias (Osho Mystic Rose Therapy), mis kestab 3 nädalat ja mida Osho nimetab olemasolevatest kõige võimsamaks meditatiivseks teraapiaks.“Teraapia, mis muudab maailma”, on Osho selle kohta öelnud.

Osho Müstilise Roosi Teraapia on kolmeosaline ja kestab iga päev 3 järjestikkust tundi. Esimesed 7 päeva toimub naermine, teine nädal on pisarate nädal ning viimane nädal kuulub vaiksele sisevaatlusele.

Osho on öelnud, et selleks, et jõuda sügava sisetunnetuseni, on vajalik läbida erinevaid kihte – justkui sibulal on erinevad kihid, mis ümbritsevad selle südant ehk tuuma. Naermine on kõige pealispindsem kiht. Naermine vabastab kõik allasurutud tõkked, mis piiravad meie spontaansust, loomulikku rõõmu. Kuivõrd see ka ei tundu uskumatuna, aitab naermine ometi pisaratel vallanduda. Teine nädal kuulub pisaratele. Nutmine vabastab järgmise kihi, mis meid sisemiselt piirab; ahastus, valu ja kurbus. Mida totaalsemalt osaletakse esimesel nädalal, seda sügavamale saab minna teisel ehk pisarate nädalal ja mida totaalsemalt läbitakse esimesed 14 päeva, seda suurem on vaikus kolmandal nädalal. Kolmandal nädalal ollakse vaatleja, kõik on sees puhastunud ja tekkinud on sügav rahu, vaikus. Kadunud on häirivad mõtted, suurenenud on teadlikkus ning oma olemuse puhas tunnetus.

Mitmeid kuid enne Punesse minekut tundus ilmvõimatuna naerda või nutta 3 järjestikust tundi iga päev, kuid tegelikkus pööras kõik me kartused segamini. Juba kolmandal naerupäeval kogesime, et nädal naermist jääb väheseks, samuti juhtus ka järgnevate nädalatega. Osho on kõik oma meditatsioonid ning teraapiad teaduslikult välja töötanud, nagu ka nende kestvused. Seega kõik läheb väga loomulikult. Samuti aitavad kaasa juhendajad ja teised grupis osalejad.

Meie grupijuhtideks olid Veet Mano ja Sindhu Prem – mõlemad eestlastele tuttavad läbi eelmisel aastal Eestis toimunud seminaride, laagrite ja individuaalseansside.

Olles nüüd Osho Müstilise Roosi Teraapia läbinud, võime öelda, et väide: “Kes Osho Müstilise Roosi Teraapia läbi teeb, väljub sellest tuntavalt teistsuguse inimesena”, peab tõepoolest paika. Maailm võib jääda su ümber samaks, kuid ometi ei saa see enam provotseerida sind minema tagasi vanade destruktiivsete mudelite juurde – need on maha jäänud, kustunud ja kättesaamatud. 21 päeva jooksul tekib tänu teadlikkuse kasvule, rohkem kui kunagi varem tasakaalu, aktsepteerimist, leplikkust ehk siis oskust vaadelda situatsioone, tundeid, mõtteid justkui distantsilt, ilma nende külge “kleepumata”, ilma neisse “uppumata”. See on selgus, mis kingib rahu. Kui ka vahel tekib mõni mõneminutiline hetk, kus olukord võib näida ülejõukäiv, ei haara see sind enam endaga kaasa keerisesse. Korraks sisened, siis väljud ja vaatad… on rahu.

Pärast Müstilist Roosi on tunda ka rohkem rõõmu, vitaalsust, elu armastust, on rohkem naeru ja positiivset suhtumist. Kõike võib kokku võtta üheainsa mõttega: rohkem on teadlikkust. Ja kui on rohkem teadlikkust, siis ollakse endaga paremas kontaktis – teatakse rohkem mida tahetakse, tunnetatakse paremini teisi ja ennast – seda, kes ise tegelikult ollakse. Elu muutub. Elu muudetakse.

Teraapiat korrates muutuvad värvid iga korraga aina pehmemateks toonideks, kuni minevik ja tulevik on kui valged lehed, millele olevik ehk pragune hetk saab välja joonistuda kõige puhtamal ja kaunimal moel – nii jagavad oma kogemusi need, kes on Osho Müstilise Roosi Teraapiat läbi teinud mitmeid ja mitmeid kordi.

Punes olles tegime läbi kursuse Osho Meditatsiooni Keskuse avamiseks Eestis. Tänaseks ongi litsents käes ning keskus registreeritud. Samuti pidasime mitmeid läbirääkimisi väga kogenud ja tugevate kursuste juhendajatega, et luua eestlastele väga häid võimalusi enesearenduseks siin – Eestis.

Eestisse on tulemas inimesed, kes on Oshoga tema eluajal kaua koos olnud, osalenud Osho teraapiate väljaarendamisel, saanud ise väga professionaalseteks juhendajateks Osho meditatsioonide, teraapiate alal ning kes on Osho juhendamisel või tema elutunnetusest lähtuvalt arendanud nüüdseks ka ise välja teraapiad.

On rõõm öelda, et sel suvel on võimalik osaleda ka Eestis Osho Müstilise Roosi Teraapias. Teada on, et osalejaid tuleb ka välisriikidest, mitmed Pune grupi osalejad on otsustanud tulla suvel selleks Eestisse, sest nad teavad ja tahavad liikuda eneses veelgi kaugemale. Iga kord, mil tehakse uuesti läbi Osho Müstilise Roosi Teraapia, toimuvad jällegi suured muutused. See on enesepuhastus.

Eestis on juhendajaks Sindhu Prem, kes on juhendanud seda teraapiat juba mitmeid aastaid ning juhendas meie gruppi ka Punes. Punest tuleb teinegi juhendaja, Sudheer P. Niet – üks neljast “aegade algusest” Oshoga koos olnud inimestest. Üksiti siia tulles, juhendab ta Eestis ka teist gruppi –  “Enesehüpnoos sügava meditatiivse seisundi saavutamiseks” ning pakub samal teemal ka individuaalseansse.

Lisaks Osho Müstilise Roosi Teraapiale, samuti jätkuvatele Veet Mano seminaridele/laagritele ja Sindhu Prem gruppidele, on sel aastal võimalik osaleda ka mitmetel erinevatel seminaridel, mida juhendavad samuti suurepäraste oskuste ning väljaõppega ja sügavate kogemustega juhendajad.

Täpsemat kava vaata “Ürituste” lehelt.

Osho-in-Pune