OSHO Bardo®Elamise ja suremise kunst

Elamise ja suremise kunst

Juhendaja: Sudheer P. Niet (Osho Bardo kaaslooja, meditatsiooniõpetaja ja hüpnoterapeut)

06.-07.04.2024 kell 10:00 TAO keskuses (Rotermanni 2, Tallinn)

„Eksistentsi vormid on lõplikud – kõik vormid.

Tõesti, omada vorm tähendab olla piiratud.

Kuid olemasolu on lõputu

sest ainult vormitu saab olla lõpmatu,

ja olemasolu on vormitu,

seepärast võib see esineda igasugusel kujul.

Kuid mis tahes viisil vormi võtmine tähendab surma lubamist

sest vorm on surmaotsus,

samas kui olemasolu ise on igavene elu.

Ära samasta end vormiga:

see samastumine tekitab surmahirmu

– tegelikult kõik hirmud.

Pea meeles vormitut

ja sa tunned surematust

sest siis oledki sina see.” Osho

Suur osa meie hirmust surma ees tuleneb sellest, et meil pole mingit aimdust kuidas see olema saab – või ainsad ideed, mis meil on, põhinevad meie ühiskonna ja kultuuri hirmutavatel uskumustel ja ebausul. Või oleme pealt vaadanud, kuidas keegi sureb – armastatud vanaema, meie elukaaslane või lähedane sõber. Kui see kogemus oli valus, segadust tekitav ja täis ahastust, märäravad need tunded meie suhte suremise ja surmaga.

On veel üks teine moodus surma vaadelda, selleks valmistuda ning sellesse teadlikult siseneda – see viis on meditatsioon.

Läbi jagamiste ja meditatiivsete tehnikate praktiseerimise, mis kulmineerub OSHO Bardo nimelise meditatsiooniga, liigume õrnalt, samm-sammult kõrgema teadlikkuse ruumi. Jõudes teadvuse ookeanlisse ruumi ning seljatades arusaama iseendast kui lihtsalt kehast. Müstikute sõnul on see “suremise” teekonna olemus.

Lühike kursus, 2 päeva, kust saad põhjaliku kogemuse ja elumuutva arusaama.

“Inimene, kes on “elus”, ei karda surma, sest ta elab. Kui sa tõesti elad, pole surmahirmu. Võite isegi surmaga elada. Kui surm tuleb, oled sa selle osas nii tundlik, et naudid seda. Sellest saab suurepärane kogemus. Kui sa oled elus, võid elada isegi surmas ja siis surma enam ei ole. Kui sa suudad isegi surma elada, kui suudad olla osavõtlik oma sureva keha suhtes kui oled taandumas keskmesse ja lahustudes, kui suudad elada isegi seda, siis oled muutunud surematuks.” Osho

Teeme OSHO aktiivseid meditatsioone, et aidata pingetest lahti lasta ja saada “elusaks”; teeme spetsiifilisi meditatsioone välismaailmast lahti laskmiseks ning oma keskmesse lõõgastumiseks ja lahustumiseks.

Nende kahe päeva kulminatsiooniks on OSHO Bardo, juhendatud meditatsioon, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et aidata lahti lasta nii meie igapäevaelust kui ka lõplikult lahti lasta.

Ajakava:

06.04 – 10.00 – 18.00
07.04 – 10.00 – 18.00
Osalustasu: 199 eur / kehtib kuni 10.Märts
Alates 11.Märts on osalustasu 235 eurot

Soodustus inimestele, kes osalesid nov 2022 kursusel “Elamise ja suremise saladused”.

Registreerumisel tuleb tasuda ettemaks 50 eurot.

Arveldusarve EE312200221061424064, Saaja: Semivita OÜ

Ülekandmise selgitusse palun märkida osaleja nimi + kursuse nimi.

Ettemaksu ei tagastata, kui osaleja loobub osalemisest mõjuva põhjuseta.

Ülejäänud summa tasutakse sularahas enne kursust.

PS! Võimalik tasuda ka arvega.

Lisainformatsioon:

www.oshoestonia.ee

lokita@oshoestonia.ee

telefon: 52 81 585

Sudheer P. Niet on OSHO Bardo kaaslooja ja viimase kahekümne aasta jooksul on ta osalenud Indias Pune’is asuva Osho Rahvusvahelise Meditatsioonikeskuse juhtimises.

Ta on kogenud mediteerija ja meditatsiooniõpetaja. Viimase kolmekümne viie aasta jooksul on ta isiklikult kasutanud paljusid erinevaid meditatsioonitehnikaid ja aidanud sadadel inimestel mediteerida.

Sudheer on ka sertifitseeritud hüpnoterapeut. Enesehüpnoosi õppis ta dr Brian Almanilt (Milton Ericksoni, MD, õpilaselt).

NLP-d ja Hüpnoosi õpingud toimusid Hollandis H. Hoenderdosi juures, kes õppis koos Richard Bandler’iga ( NLP (Neuro-Linguistic Programming) looja).

Tema töötoad toimuvad kõikjal maailmas, sh USA-s, Inglismaal, Hispaanias, Hollandis, Jaapanis, Hiinas, Eestis, Lätis, Leedus, Indias. Kõik kursused on loodud selleks, et aidata integreerida lõõgastust ja teadlikkust igapäevaellu; „Enesehüpnoos lõõgastumiseks“, „Sisemised oskused tööks ja eluks“, „Meditatsiooni toomine oma igapäevastesse tegevustesse“, OSHO meditatsioonikoolitus juhendajatele, OSHO meditatiivsed teraapiad jpm.

Date

apr. 06 2024

Time

10:00
Category

Leave A Reply