OSHO võimsaim meditatiivne teraapia „Müstiline Roos”
Juhendajad: Nisargan Art ja Deva Lokita (Brenda Randroo Oja).
OSHO Rahvusvahelise Meditatsioonikeskuse meditatiivsete teraapiate juhendajad.
In English below
Toimumise aeg: 13. Juuli – 2. August 2025, igal õhtul 16:00 – 19:00.
Toimumise koht: Pühali Hea Elu Keskus (Rapla maakond, Kohila vald). Pühali Hea Elu Keskus on suurepärane, võimsa energiaga koht maalilise looduse keskel. See on ainult 30 min kaugusel Tallinna lennujaamast.
Naer, Pisarad ja Vaikus…
OSHO on loonud selle võimsa meditatiivse teraapia, öeldes: „Ma olen loonud palju meditatsioone, aga „Müstiline Roos” on kõige olulisem ja fundamentaalsem….See võib vallutada kogu maailma. See on esimene tõeline läbimurre peale 25 sajandit tagasi loodud Vipassanat. Kui kõik inimesed suudaksid taas nutta, siis ei oleks maailmas sõdu.”
21 päeva:
* Naermine: 7 päeva naerad 3 tundi päevas,
* Pisarad: 7 päeva nutad, 3 tundi päevas ja seejärel
* Vaatleja mäel: 7 päeva istud vaikuses 3 tundi päevas.
Esimene nädal, naermine, eemaldab sisemised tõkked ja kogu allasurutuse – kõik selle, mis takistab spontaanset ja loomupärast rõõmu. Pisarad paljastavad järgmise allasurutud kihi, kogu agoonia. Tunned suurt südamekergendust, olles vabanenud valust ja kannatustest. Pisarad toovad välja kogu agoonia, mis on sinu sees varjul ja naerja viib endaga kaasa kõik, mis on takistanud sinu ekstaasi. Kolmas nädal, vaatleja mäetipul, – põhjalikult puhastunud südamega, istumas vaikselt meditatsioonis.
Millal iganes mõni kogemus ei ole täielikult läbi elatud sellel hetkel ladestub see meie sisse. See võib olla väike asi või midagi tõeliselt suurt aga need jäägid või haavad jäävad alateadvusesse, blokeerides meie loomulikku võimet elada oma täielikule potentsiaalile vastavalt. Mis iganes jääb alateadvusesse ootab võimalust, et seda väljendatakse, aktsepteeritakse ja lahendatakse. Kui me lubame kogeda kogu oma naermata naeru, nutmata pisaraid ja välja elamata vaikust, saame me lubada kõik, mis on alateadvuses voolata vabalt ja seda väljendada nüüd – et see oleks igaveseks lahendatud.
Naermine, pisarad ja vaikus teevad iseenda töö ning puudub vajadus sõnadeks, aruteludeks või analüüsiks nagu traditsionaalsele “teraapiale” kohane. Sa lihtsalt osale totaalsuse ja siirusega ja ülejäänu juhtub iseenesest.
Meditatiivse teraapia 21 päeva üksikasjad: Osho selgituse kohaselt:
Seitse päeva naerame ilma igasuguse põhjuseta kolm tundi iga päev. “Esimene osa… kolm tundi lihtsalt naermine ilma põhjuseta… Kaevates kolm tundi sa üllatunud, kui palju tolmu on kogunenud sinu olemusele. See lõikab need nagu mõõk, ühe hoobiga. Seitsme päeva jooksul järjestikku, kolm tundi iga päev… sa ei suuda ette kujutada, kui palju muutusi see võib kaasa tuua.” “Kui inimene jõuab oma sügavaimasse olemusse, leiab ta, et esimene kiht on naer ja teine kiht on pisarad.”
Järgmisel seitsmel päeval nutame ilma põhjuseta kolm tundi päevas. “Seitsme päeva jooksul pead laskma endal nutta, nutta ilma igasuguse põhjuseta – lihtsalt pisarad on valmis tulema.” “Esimene osa eemaldab kõik, mis takistab sinu naeru – kõik mineviku takistused, kõik allasurutud emotsioonid. See lõikab need ära. See toob sinu sisse uue ruumi, kuid siiski pead astuma veel mõned sammud, et jõuda oma olemuse templisse, sest oled alla surunud nii palju kurbust, nii palju meeleheidet, nii palju ärevust, nii palju pisaraid – need kõik on seal, katmas sind ja hävitamas sinu ilu, sinu headust, sinu rõõmu.”
Seejärel oled sa valmis kolmandaks osaks, mis on “Vaatleja mäel”, lihtsalt kõige vaatlemine, mis toimub sees või väljas. “Ja minu panus siin on eemaldada kõik sinu armid ja haavad ning teha sind teadlikuks, et sa oled lihtsalt vaatleja. Vaatlejat ei saa haavata; ükski kuul ei saa läbi minna, ükski tuumapomm ei saa seda hävitada. Lihtsalt ole vaatleja. Jätka kõige vaatlemist, mis läbib meelt, ja see vaatlemise protsess on kogu saladus. Siis tead, et oled puhas teadlikkus, tunnistaja, et oled peegel ja mitte midagi muud, oled lihtsalt vaatleja, vaatleja mäel. See on vabadus, nirvaana. Ja see inimene teab, mis on õnnistus!”
Osho selgitab veel: “Naer on suurepärane ravim. See on äärmiselt võimas teraapia. Kui sa suudad naerda oma alateadvuse üle, kaotab alateadvus oma jõu. Sinu naerus kaovad sinu süütunne, sinu haavad.” “Ma annan teile väga fundamentaalse tehnika, värske ja kasutamata. Ja see saab olema ülemaailmne, kahtlemata, sest selle mõju on nähtav kõigile, inimene on muutunud nooremaks, inimene on muutunud armastavamaks, inimene on muutunud paremaks. Inimene on muutunud paindlikumaks, vähem fanaatiliseks; inimene on muutunud rõõmsamaks, õnnelikumaks.”
Protsessis osalejad on kogenud:
* Iseenda tõelist olemust, projektsioonideta, puhast, siirast tegelikkust,
* Suure ekstaasi, eufooria ja õnnetunde ilmnemist
* Jäikuse sulamist
* Vabanemist arusaamatutest alateadvuse blokeeringutest
* Oma ilu, graatsilisuse ja loomingulisuse ilmnemist
* Vabanemist sügavast agooniast ja sisemisest kurbusest
* Südamevalust vabanemist ning empaatia arengut
* Selgusetunnet iseendas ning oma elu eesmärgi suhtes
* Ühtsusetunnet kõiksusega
* Emotsionaalse spektri laienemist
* Iseenda lapseliku ja spontaanse loomusega ühenduse saamist
* Emotsionaalsetest kannatustest vabanemist
* Mineviku, lapsepõlve või eelmiste elude traumadest vabanemist
* Julgust olla audentne Sina
* Loomuse muutumist rõõmsameelsemaks ja paindlikumaks
* Soovi tähistada elu
“Müstiline Roos on on lihtsalt inimese sümbol, kelle olemus ei maga enam vaid on ärkvel, on avanud kõik oma kroonlehed ning on vastuvõtlik kõigile, mis on aus, ilus ja hea – eksistents selle tõelises hiilguses. “ OSHO
Osaluspanus: 990 eur. Viimane registreerimise tähtaeg on 01. Juuni!
Soodushind: 890 eur (kuni 01.Mai 2025).
Registreerimiseks palun kirjuta lokita@oshoestonia.ee või helista +372 52 81 585
Majutusvõimalused:
Pühali Hea Elu Keskuses on mitmeid majutusvõimalusi. Majutus on lisatasu eest valitud toas:
360 eur / 21 päeva – voodikoht toas
720 eur / 21 päeva – omaette tuba
1200 eur / 21 päeva – kämpingu maja
Toitlustus on lisatasu eest, kohapealses kohvikus.
Müstiline Roos toimub väga kaunis, energeetilises ja unikaalse atmosfääriga Bagua majas – Pühali, mis asub keset lokkavat loodust.
Juhendajad räägivad eesti, inglise ja vene keelt. Meditatiivne teraapia on mitteverbaalne.
Juhendajatest:
Nisargan Art on Osho Rahvusvahelise Meditatsioonikeskuse meditatiivsete teraapiate juhendaja. Esimeses Müstlises Roosis osales ta 1989 a ja pärast seda on ta sellel mediatiivsel teraapial korduvalt osalenud. Viimased 20 a on ta juhendanud Osho Müstilist Roosi nii rahvusvahelises keskuses Indias kui mujal maailmas. Nisaranit peetakse üheks kõige kogenumaks Müstilise Roosi juhendajaks.
Brenda Randroo-Oja (Deva Lokita) on Osho Rahvusvahelise Meditatsioonikeskuse meditatiivsete teraapiate juhenda. Ta on osalenud OSHO Müstilise Roosi meditatiivsel teraapial Indias Punes OSHO Rahvusvahelises Meditatsioonikeskuses alates aastast 2014. Viimased seitse aastat on ta seda juhendanud nii Indias kui Eestis. Eestis toimus viimati tema poolt juhendatud Müstilise Roosi mediatiivne teraapia aastal 2022.
Lisainformatsioon:
+372 52 81 585
Most powerful OSHO meditative therapy “Mystic Rose”
Facilitator: Nisargan Art and Brenda Randroo Oja (Deva Lokita)
Licensed facilitators by OSHO International Meditation Resort
Time: 13. July – 2. August 2025, every evening from 4 – 7 pm.
Place: Pühali Retreat Center – largest in Estonia (Rapla County, Kohila Parish). The Pühali Retreat Center is a wonderful place with a powerful energy, surrounded by picturesque nature. Only 30 minutes away from Tallinn Airport.
Laughter, Tears and Silence…
Osho created this powerful meditative therapy saying, ‘”I have invented many meditations, but perhaps this will be the most essential and fundamental one … it is the first major breakthrough since Vipassana 25 centuries ago. If the whole world can learn to cry and weep again then there would not be any wars”
For 21 days:
* Laugh for 3 hours a day for 7 days,
* Cry for 3 hours a day for 7 days, and then
* The Watcher on the Hill: sitting silently for 3 hours a day for 7 days.
The first week, laughter, removes all the inhibitions and repression that hinder our spontaneous laughter and natural joy. The tears uncover the next layer of repression, all the agonies and tears, and provides for a great unburdening of pain and suffering. Tears take out all the agony that is hidden inside you and the laughter takes away all that is preventing your ecstasy. The third week: the watcher on the hill. With a thoroughly cleansed heart, just sitting silently in meditation.
Whenever any experience is not fully lived in the moment, it leaves a residue inside us. It may be a small thing or something really significant but those residues or scars stay in the unconscious blocking our natural ability to flower to our full potential. Whatever is left in the unconscious remains, waiting for an opportunity to be expressed, accepted, and resolved. When we allow all our un-laughed laughter, our un-cried tears, and our un-lived silence to be experienced, we can allow whatever is in the unconscious to flow freely and be lived now – and be resolved forever.
The laughter, tears and silence do their work without the need for words, discussion, or analysis as is typical of conventional “therapy.” You just participate with totality and sincerity, and the rest happens by itself.
Details of this 21-day course: As Osho explains:
For seven days we laugh for no reason at all for three hours each day. “The first part… for three hours, people simply laugh for no reason at all…. Digging for three hours you will be surprised how many layers of dust have gathered upon your being. It will cut them like a sword, in one blow. For seven days continuously, three hours every day… you cannot conceive how much transformation can come to your being.” “When a man reaches into his innermost being he will find the first layer is of laughter and the second layer is of agony, tears.” For the second seven days, we cry for no reason at all for three hours a day. “So for seven days you have to allow yourself to weep, cry, for no reason at all – just the tears are ready to come.” “The first part removes everything that hinders your laughter – all the inhibitions of past humanity, all the repressions. It cuts them away. It brings a new space within you, but still you have to go a few steps more to reach the temple of your being, because you have suppressed so much sadness, so much despair, so much anxiety, so many tears – they are all there, covering you and destroying your beauty, your grace, your joy.” The third part is the time for the “Watcher on the Hill,” just watching whatever is happening inside or out. “And my effort here is to take away all your scars and all your wounds and make you aware that you are just a watcher. A watcher cannot be wounded; no bullet can pass through it, no nuclear bomb can destroy it.” “Just be a witness. Go on witnessing whatsoever passes in the mind, and the very process of witnessing has the whole secret in it.” “Then you know that you are just the quality of reflection, that you are a pure consciousness, a witness, that you are a mirror and nothing else, that you are just a watcher, a watcher on the hill.” “That is freedom. That’s what is called liberation, nirvana. And that man knows what benediction is!”
As Osho further explains: “Laughter is a great medicine. It is a tremendously powerful therapy. If you can laugh at your own unconscious, the unconscious loses its force. In your very laughter your guilt, your wounds, disappear.” “I am giving you a very fundamental technique, fresh and unused. And it is going to become worldwide, without any doubt, because its effects will show anybody that the person has become younger, the person has become more loving, the person has become graceful. The person has become more flexible, less fanatic; the person has become more joyful, more a celebrant.”
Participants have experienced in the process:
* Your own true being, without projections, pure, sincere reality.
* Great ecstasy, euphoria, gratefulness arising.
* Melting of rigidity
* Release of confusing unconscious blockages.
* Revealing of inner beauty, grace and creativity.
* Liberation of deep agony and inner sadness.
* Freedom of the heartache and growth of compassion
* Clarity in one’s self and the purpose of life.
* Becoming one with the existence
* The expansion of emotional spectrum
* Connection of inner child and spontaneity
* Release of emotional suffering
* Freedom of traumas that happened in the past, childhood or in past lives.
* The courage to be authentic YOU
* Becoming more happy and flexible in your life
* Wish to celebrate life.
“The Mystic Rose is just a symbol of the man whose being is dormant no more, is asleep no more, but is fully awake and has opened all its petals and has become sensitive to all that is truthful, beautiful, good – the very splendor of existence.” OSHO
Participation fee: 990 eur. Last registration date is 1th of June!
Discount price: 890 eur (until 01th of May 2025)
To ensure your place please write lokita@oshoestonia.ee or call +372 52 81 585
Accommodation possibilities:
There are many different accommodation possibilities in Pühali Wellness Center. Accommodation is not included in the participation fee and will be paid separately based on the room selected:
360 eur / 21 days – a bed in a rooms of 2, 3 or 4 people
720 eur / 21 days – private room
1200 eur / 21 days – a small house
Food is not included in the participation fee and will be paid separately. It is possible to dine in a local cafeteria:
Mystic Rose is happening in a very beautiful and energetic house called Bagua house – Pühali with its unique atmosphere in the middle of the nature.
The facilitators speak English, Estonian and Russian. The process itself is non verbal.
About facilitators:
Nisargan Art is a licensed facilitator of meditative therapies by OSHO International Meditation Resort. He is born in Ukraine. Nisargan did his first Mystic Rose in 1989 and ever since he has participated in several Mystic Rose meditative therapies. He has facilitated the process for over 20 years in Osho International Meditation Resort in India and in many other coutries around the world. Nisargan has considered to be one of the most experienced Osho Mystic Rose facilitators.
Brenda Randroo-Oja (Deva Lokita) is a licensed facilitator of meditative therapies by OSHO International Meditation Resort. She is born in Estonia. Deva Lokita has been participating in the OSHO Mystic Rose meditative therapy at OSHO Meditation Resort in Pune India since 2014. She has been facilitating Mystic Rose in India and in Estonia for the last seven years. Last Mystic Rose that she facilitated in Estonia happened in 2022.
More information:
phone: +372 52 81 585